Vitajte na stránkach Materskej školy Slniečko

Kalinčiakova 12 v Zlatých Moravciach

Materská škola sa nachádza v tichom prírodnom prostredí.

Má krásnu zelenú záhradu vhodnú pre celoročné využívanie

na edukačné aktivity, šport a hry detí.

Materská škola je sedemtriedna, má dva komplexy prízemných budov, v ktorých sa nachádzajú triedy, kuchyňa, práčovňa, riaditeľňa, jedáleň pre deti a zamestnancov, šatne, hygienické miestnosti a sklady.

Materská škola je pre deti od 2 do 6 rokov s celodennou starostlivosťou.

Materská škola podporuje osobnostný rozvoj detí v oblasti sociálno- emocionálnej, intelektuálnej, telesnej, morálnej, estetickej, rozvíja schopnosti a zručnosti, utvára predpoklady na ďalšie vzdelávanie. Pripravuje na život v spoločnosti v súlade s individuálnymi a vekovými osobitosťami detí.

Plne kvalifikovaný personál materskej školy obohacuje výchovu a vzdelávanie detí o regionálne prvky, poskytuje na základe vlastného výberu detí s určitým druhom nadania vlastný detský výtvarný krúžok, krúžok anglického jazyka, literárno- dramatický krúžok a spevácko- tanečný súbor SLNIEČKO,

v ktorom prezentujú ľudové tradície z regionu.

Ciele výchovy a vzdelávania sú rozpracované v iŠVP ISCED 0

Vyučovací jazyk: slovenský

Stupeň vzdelania: ISCED 0

Prevádzka v MŠ v jednotlivých triedach: od 7.00-16.30 hod.

V prípade potreby je zabezpečená služba ráno od 6.30 h v 7.triede

a popoludní do 16.50 h v 7. triede pre deti zo všetkých tried.

Úhrada poplatkov za dochádzku do MŠ

Na čiastočnú úhradu neinvestičných výdavkov MŠ prispieva zákonný zastupca alebo iná osoba, ktorá má voči dieťaťu vyživovaciu povinnosť.

Výšku príspevku určil zriaďovateľ materskej školy MESTO ZLATÉ MORAVCE Všeobecným záväzným nariadením 12 € mesačne.